347909-2022 - ÄndringSverige-Tierp: Tvätt- och kemtvättstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cirkulationstvätt och inhyrning av kläder
Referensnummer: 2022-78
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierps kommun ska upphandla cirkulationstvätt och inhyrning av textilier, främst för vård och omsorg, men samtliga verksamheter inom kommunen är avropsberättigade.