2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samhällsbetalda resor 2026-2034
Beskrivning: Finspångs kommun bjuder härmed in till offentlig anbudsgivning avseende utförare av samhällsbetalda resor för Finspångs kommuns ytterområden. Upphandlingen omfattar följande trafikslag: - Skolskjuts - Färdtjänst - Mat- och livsmedelstransporter - Verksamhetsresor - Beställningsresor Beställarens avsikt är att teckna avtal med en (1) leverantör. Anbud ska lämnas i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107357:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60120000 Taxitjänster, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport