347942-2023 - ResultatSverige-Helsingborg: Parkeringsförvaltning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsbevakning
Referensnummer: 23/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98351000 Parkeringsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen av parkeringsbevakning omfattar:
- Rondering
- Bortforsling av fordon
- Utställande av kontrollavgifter
- Kundtjänst
- Skyltning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98351100 Bilparkeringstjänster, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen