2. Förfarande
Förfarande
Titel: Larm- och kommunikationssystem/plattform
Beskrivning: Upphandlingen avser larm- och kommunikationssystem/plattform med tillhörande tjänster i ett strategiskt partnerskap.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35121700 Larmsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115372:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängingsoptioner