2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städtjänster SHM 2025
Beskrivning: Syftet med ramavtalet är att tillgodose Statens Historiska museers behov av följande tjänster: - Schemalagt städning (lokalvård) av publika och administrativa lokaler - Extra städning (lokalvård) av publika och administrativa lokaler - Tilläggstjänster (golvvård, fönsterrengöring, storstädning m.m.). Städobjekten är belägna på olika orter (Stockholm, Hägersten, Uppsala, Linköping, Lund och Mölndal).
Intern identifierare: 2.3.3-00582-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000