348076-2016 - ResultatSverige-Östersund: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CBCT till tandvården.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Östersund.
Nuts-kod SE322 Jämtlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Cone Beam Computer tomograph till specialisttandvården.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33100000 Medicinsk utrustning, 33115100 Datortomografer ("CT scanner"), 33124200 Röntgendiagnostisk utrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.