Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Andningshjälpmedel och blodanalysmaterial.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Hjälpmedel Stockholm upphandlar nu Andningshjälpmedel och blodanalysmaterial för bruk i hemmet.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33100000 Medicinsk utrustning, 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33157400 Andningsapparater för medicinskt bruk
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.