348107-2021 - ResultatSverige-Solna: Fastighetsförvaltning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av teknisk förvaltningsentreprenad byggnad
Referensnummer: TND/2019:1432
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75123000 Fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Solna stad har fått i uppdrag att upphandla avtal avseende fastighetsdrift.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Solna stad har fått i uppdrag att upphandla fastighetsdrift.