348117-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projekt- och byggledning gata och väg
Referensnummer: UH-2020-141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun inbjuder Er att lämna anbud på offentlig upphandling av ramavtal avseende Projekt- och byggledning inom gata och väg.
Upphandlingen avser ramavtal med fem (5) anbudsgivare, förutsatt att fem (5) anbudsgivare kvalificerar sig, där samtliga villkor för avrop är fastställda. Avtal berättigar inte automatiskt till uppdrag, utan reglerar endast villkoren för avrop.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal avseende konsulttjänster inom projekt- och byggledning för teknikområdet gata och väg.