Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inomhus Slottet boende
Referensnummer: GNU 2019/124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet i avropet omfattar konstnärlig gestaltning i form av väggmonterat konstverk spritt på fyra väggar inomhus till Slottet vård och omsorgsboende. Slottet är en nybyggnation och byggets preliminära slutbesiktning är planerad till februari 2021.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen