See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stora konferenser och möten 2022 från och med 151 deltagare
Beskrivning: Stora konferenser och möten 2022 från och med 151 deltagare. För vidare information se upphandlingsdokumentet.
Föregående meddelande: 299845-2023
Intern identifierare: 23.3-56-2023
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudslämnare
Beskrivning: Arken Konferenscenter Aktiebolag 5564009651 Kongrexum AB 5566276233 Ullevi Konferens & Kiosker AB 5564259108 Nova Park AB 5592568108 Medlefors Folkhögskola 8947018480 Radisson Hospitality AB 5566740964 Rönneberga Konferens Handelsbolag 9166021403 Ekerum Golf & Resort AB 5565594032 Scandic Hotels Aktiebolag 5562991009 SHG Courthotel Lindhagensplan AB 5567122246 Altitude Meetings AB 5569931024 Örenäs Slott Hotell & Konferens AB 5567369854 SSRS Hotel Statt Växjö AB 5565817524 Louis De Geer Konsert & Kongress i Norrköping Aktiebolag 5564863198 SSRS Stora Hotellet Stadshotellet Örebro AB 5565817532 Winn Hotel Group Helsingborg AB 5568008972 Loka Brunn Hotell & Spa AB 5566728548 Stockholm Globe Hotel AB 5564553062 SSRS Stadshotellet Karlstad AB 5565817516 Evion Borås Möten AB 5591352751 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 Arena Varberg AB 5566422019 FSB Sweden AB 5568278419 Grand Hotel i Alingsås Aktiebolag 5564503505 Sverigeråd i Märsta AB 5567798243 Hotel Sign Aktiebolag 5564660107 Clarion Hotel Stockholm AB 5565876322 Eurostop Hotell & Restauranger Aktiebolag 5564483484 SSRS STADSHOTELLET I VÄSTERÅS AKTIEBOLAG 5561423038 Svenska Mässan Gothia Towers AB 5590808290 Blå Huset Hotell Umeå AB 5565489316 Möten i Västerås AB 5567578686 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 SSRS Stora Hotellet Jönköping AB 5565817508 Stockholmsmässan Aktiebolag 5562724491 Hotellet vid sjön AB 5590099700 Marstrands Havshotell AB 5567932388 PM Hotell Aktiebolag 5568121379 LO:S FOLKHÖGSKOLA RUNÖ 8120005569 A Hotell i Uppsala AB 5591116818 Folkets Hus Kulturhuset 7630000789 Kolmårdens Djurpark AB 5564475894 BEST WESTERN Hotell Halland 5561701532 Radisson Hospitality AB 5566740964 Radisson Hospitality AB 5566740964 Liseberg AB 5560236811 Hotel Bodensia AB 5590820105 SSRS Grand Hotel Norrköping AB 5562429018 Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Hotel Galaxen AB 5565980587 Winn Hotels Gävle AB 5560338294 Vadstena Klosterhotell AB 5562661792 Stora Brännbo Konferens och Hotell AB 5590392287 Ellery Beach House AB 5569475006 Copperhill Drift AB 5566946371 Hotell Posthuset AB 5567088413 Home Hotel i Göteborg AB 5565545661 Hotelldrift Q Mölndal AB 5590535695 Winn Hotels Haninge AB 5564229978 Kanalhotellet i Vänersborg AB 5565926044 S&W Meetings Events AB 5562068022 Hotel At Six Aktiebolag 5569724866 Djurönäset Konferens och Hotell AB 5591434617 Sverigeråd SeaU AB 5590235635 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 Elite Avenue AB 5566108840 Sverigeråd i Malmö AB 5568093487 Sverigeråd i Hyllie AB 5568985955 Winn Hotels Högbo Brukshotell AB 5562795251 Sverigeråd i Solna AB 5568122682 Hotelldrift CL Sundsvall AB 5590906227 FHP Sundsvall Hotell AB 5568905995 Hooks Herrgård Hotell AB 5562386705 SSRS Marina Aktiebolag 5562625938 HC meetings AB 5569049405 Vår Gård Saltsjöbaden Aktiebolag 5560352592 S:t Gertrud Konferens & Restaurang AB 5566496005 Park-Statt i Södertälje AB 5564655529 Hotellet i Höghuset AB 5591677116 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 Varbergs Stadshotell 5564401973 Kalmarsalen Konferens & Evenemang AB 5567304265 SANDVIKENS FOLKETSHUSFÖRENING UPA 7855001694 Hotel Bohusgården AB 5565846754 Hilding Hotell AB 5569239899 Folkets Hus i Malmö Aktiebolag 5560429911 Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Hotel AB Bastionen 5561292037 Bergendal Meetings, ekonomisk förening 7148001899 AB Tylösands Havsbad 5560185075 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 Siggesta Gård AB 5562454941 Lustikulla (Liljeholmen Konferens & Event AB) 5567522940 NALEN Evenemang & Konferens AB 5566408794 Aronsborgs Konferenshotell 5566662663 Piperska Muren 5560384033 Cirkeln Konferens och Servering AB 5569858599 Scandinavian Xpo AB 5591408710 Enköping hotell och konferens AB 5568166234 Münchenbryggeriet AB 5591825756 SSRS Hotel Statt Växjö AB 5565817524 First Hotels 5565809422 Lundsbrunn Resort & Spa AB 5591818306 Meholmen Hotell AB 5566331046 Hilton UK Manage Limited Swedish filial 5164096348 Chalmers Studentkårs Restaurang AB 5565472973 Hotell Birger Jarl AB 5561020826 YSB AB 5564662350 Atibi Hotels & Resorts AB 5567980643 Yasuragi Hasseludden AB 5567078596 World Trade Center Stockholm AB 5562730803 Visit Karlstad AB 5567660013 Cirkus Venues AB 5590368485 Hotelldrift CL Umeå AB 5591962716 Stadshotellet i Hässleholm Aktiebolag 5562789221 Söderköpings Brunn AB 5561493288 Cirkus Venues AB 5590368485 Hotel Malmö Arena AB 5569797672 Frösö Park Hotel AB 5569432957 First Hotels 5565809422 First Hotels 5565809422 First Hotels 5565809422 First Hotels 5565809422 Hotel Statt i Katrineholm Aktiebolag 5565729232 sunlight hotel conference & spa AB 5563420768 Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Hamburgerbryggeriet AB 5567796833 Plaza i Västerås AB 5568822513 Sånga-Säby Hotell & Konferens Aktiebolag 5560952672 Blique AB 5568693518 Fotografiska Stockholm AB 5568128176 Kungsporten Café & Konferens AB 5566182498 Selma Spa+ AB 5565883336 Hotell Gamla Teatern i Östersund AB 5569634172 Scandic Hotels Aktiebolag 5562991009 Aktiebolaget Operakällaren 5560313974 Atibi Hotels & Resorts AB 5567980643 Åby Mat & Möten AB 5591055487 Geely Innovation Centre Management AB 5591959696 Stenungsbaden Yacht Club Hotell AB 5565883310 Ronneby Hotell AB 5564718350 Chalmers Studentkårs Restaurang AB 5565472973 Billingehus Hotel & Möte AB 5593162018 GOOD NIGHT AB 5568073828 Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Visby Hotell & Event AB 5569278582 Stockholm Meeting Selection AB 5568179799 Slagthuset i Malmö Aktiebolag 5564682804 Tom Tits Experiment Aktiebolag 5560445131 CMNRE III Kasernen AB 5593943649 Vilsta Sporthotell Eskilstuna Aktiebolag 5564211273 Restaurang & Hotell Skansen i Båstad AB 5565993515 SPACE - Contemporary Digital Culture Center AB 5592067770
Intern identifierare: 001-153
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ramavtalsleverantörer
Beskrivning: Arken Konferenscenter Aktiebolag 5564009651 Kongrexum AB 5566276233 Nova Park AB 5592568108 Medlefors Folkhögskola 8947018480 Radisson Hospitality AB 5566740964 Rönneberga Konferens Handelsbolag 9166021403 Ekerum Golf & Resort AB 5565594032 Scandic Hotels Aktiebolag 5562991009 SHG Courthotel Lindhagensplan AB 5567122246 Altitude Meetings AB 5569931024 SSRS Hotel Statt Växjö AB 5565817524 SSRS Stora Hotellet Stadshotellet Örebro AB 5565817532 Loka Brunn Hotell & Spa AB 5566728548 Stockholm Globe Hotel AB 5564553062 SSRS Stadshotellet Karlstad AB 5565817516 Evion Borås Möten AB 5591352751 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 Arena Varberg AB 5566422019 Grand Hotel i Alingsås Aktiebolag 5564503505 Sverigeråd i Märsta AB 5567798243 Hotel Sign Aktiebolag 5564660107 Clarion Hotel Stockholm AB 5565876322 Eurostop Hotell & Restauranger Aktiebolag 5564483484 SSRS STADSHOTELLET I VÄSTERÅS AKTIEBOLAG 5561423038 Svenska Mässan Gothia Towers AB 5590808290 Blå Huset Hotell Umeå AB 5565489316 Möten i Västerås AB 5567578686 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 SSRS Stora Hotellet Jönköping AB 5565817508 Stockholmsmässan Aktiebolag 5562724491 Hotellet vid sjön AB 5590099700 Marstrands Havshotell AB 5567932388 PM Hotell Aktiebolag 5568121379 LO:S FOLKHÖGSKOLA RUNÖ 8120005569 A Hotell i Uppsala AB 5591116818 Folkets Hus Kulturhuset 7630000789 Kolmårdens Djurpark AB 5564475894 BEST WESTERN Hotell Halland 5561701532 Radisson Hospitality AB 5566740964 Radisson Hospitality AB 5566740964 Liseberg AB 5560236811 Hotel Bodensia AB 5590820105 SSRS Grand Hotel Norrköping AB 5562429018 Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Hotel Galaxen AB 5565980587 Vadstena Klosterhotell AB 5562661792 Stora Brännbo Konferens och Hotell AB 5590392287 Ellery Beach House AB 5569475006 Home Hotel i Göteborg AB 5565545661 Hotelldrift Q Mölndal AB 5590535695 Winn Hotels Haninge AB 5564229978 Kanalhotellet i Vänersborg AB 5565926044 S&W Meetings Events AB 5562068022 Hotel At Six Aktiebolag 5569724866 Djurönäset Konferens och Hotell AB 5591434617 Sverigeråd SeaU AB 5590235635 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 Elite Avenue AB 5566108840 Sverigeråd i Malmö AB 5568093487 Sverigeråd i Hyllie AB 5568985955 Winn Hotels Högbo Brukshotell AB 5562795251 Sverigeråd i Solna AB 5568122682 Hotelldrift CL Sundsvall AB 5590906227 FHP Sundsvall Hotell AB 5568905995 Hooks Herrgård Hotell AB 5562386705 SSRS Marina Aktiebolag 5562625938 Vår Gård Saltsjöbaden Aktiebolag 5560352592 S:t Gertrud Konferens & Restaurang AB 5566496005 Park-Statt i Södertälje AB 5564655529 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 Varbergs Stadshotell 5564401973 Kalmarsalen Konferens & Evenemang AB 5567304265 Hotel Bohusgården AB 5565846754 Hilding Hotell AB 5569239899 Folkets Hus i Malmö Aktiebolag 5560429911 Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Hotel AB Bastionen 5561292037 AB Tylösands Havsbad 5560185075 Elite Hotels of Sweden AB 5562485259 Siggesta Gård AB 5562454941 Lustikulla (Liljeholmen Konferens & Event AB) 5567522940 NALEN Evenemang & Konferens AB 5566408794 Aronsborgs Konferenshotell 5566662663 Piperska Muren 5560384033 Scandinavian Xpo AB 5591408710 Enköping hotell och konferens AB 5568166234 Münchenbryggeriet AB 5591825756 SSRS Hotel Statt Växjö AB 5565817524 Lundsbrunn Resort & Spa AB 5591818306 Meholmen Hotell AB 5566331046 Hilton UK Manage Limited Swedish filial 5164096348 Chalmers Studentkårs Restaurang AB 5565472973 Hotell Birger Jarl AB 5561020826 YSB AB 5564662350 Atibi Hotels & Resorts AB 5567980643 World Trade Center Stockholm AB 5562730803 Visit Karlstad AB 5567660013 Cirkus Venues AB 5590368485 Hotelldrift CL Umeå AB 5591962716 Stadshotellet i Hässleholm Aktiebolag 5562789221 Söderköpings Brunn AB 5561493288 Cirkus Venues AB 5590368485 Hotel Malmö Arena AB 5569797672 Frösö Park Hotel AB 5569432957 Hotel Statt i Katrineholm Aktiebolag 5565729232 sunlight hotel conference & spa AB 5563420768 Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Hamburgerbryggeriet AB 5567796833 Plaza i Västerås AB 5568822513 Sånga-Säby Hotell & Konferens Aktiebolag 5560952672 Kungsporten Café & Konferens AB 5566182498 Selma Spa+ AB 5565883336 Hotell Gamla Teatern i Östersund AB 5569634172 Scandic Hotels Aktiebolag 5562991009 Atibi Hotels & Resorts AB 5567980643 Stenungsbaden Yacht Club Hotell AB 5565883310 Ronneby Hotell AB 5564718350 Chalmers Studentkårs Restaurang AB 5565472973 Billingehus Hotel & Möte AB 5593162018 Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Visby Hotell & Event AB 5569278582 Stockholm Meeting Selection AB 5568179799 Tom Tits Experiment Aktiebolag 5560445131 SPACE - Contemporary Digital Culture Center AB 5592067770
Intern identifierare: 001-144