348159-2025 - Resultat
Sverige – Installation av elektriska ledningar och armatur – Årsentreprenörer el-, tele- och dataarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelÅrsentreprenörer el-, tele- och dataarbeten
BeskrivningUpphandlingen omfattar planerade och oplanerade reparations- och underhållsarbeten samt om-, till- och nybyggnadsentreprenader understigande ett bedömt kontraktssumma o m fem (5) MSEK per projekt avseende samtliga fastigheter som ägs och förvaltas av Lidingö stad, Lidingö stads Tomtaktiebolag och Lidingö stads Fastighets Aktiebolag.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97143:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning