Huvudsaklig verksamhet Flygplatsrelaterad verksamhet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetstjänster till Stockholm Arlanda Airport
Referensnummer: SDA 2021-00238
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Säkerhetstjänster till Stockholm Arlanda Airport.
Begreppet säkerhetstjänst omfattar två kategorier;
Kategori A - Säkerhetskontroll
Kategori B - Bevakning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Säkerhetstjänster till Arlanda Stockholm Airport