See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Container inkl. tömning
Beskrivning: Ramavtalet omfattar kort och långtidshyra av containrar, utkörning och hämtning av containrar och tömning av diverse avfallsfraktioner. Beställning av utkörning, hämtning och tömning sker efter avrop från beställarens personal alt. hämtning fasta veckodagar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93830:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport