348318-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Plantering och skötsel av grönområden – Driftentreprenad norra och södra Botkyrka
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDriftentreprenad norra och södra Botkyrka
BeskrivningUpphandlingen omfattar driftentreprenad för norra Botkyrka (Hallunda, Norsborg, Slagsta, Alby, Eriksberg samt Fittja och Botkyrkabyggen) och södra Botkyrka (Tullinge-Riksten).
Intern identifierareKS/2024:00157
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
Ytterligare klassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelNorra Botkyrka
BeskrivningAnbudsområdet avser områdena Hallunda, Norsborg, Slagsta, Alby, Eriksberg samt Fittja och Botkyrkabyggens delar inom detta område.
Intern identifierareNorra Botkyrka
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSödra Botkyrka
BeskrivningAvser områdena Tullinge och Riksten.
Intern identifierareSödra Botkyrka