Huvudsaklig CPV-kod 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Ny skolbyggnad ska uppföras som innehåller lokaler för förskola med 4 st. 20-barnavdelningar och 60 elever i årskurs 1-3 samt fritidshem och uthyrning.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingsformen är Generalentreprenad
Entreprenadformen är Totalentreprenad