Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till anbudsansökan avseende upphandling av ITV-anläggning
Referensnummer: TN 2022-0130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Enbart leverantörer som var prekvalificerade i TransQ i kategori 4.19.8 Övervakningssystem och som kan leverera i Stockholm gavs möjlighet att lämna anbudsansökan i denna upphandling.
II.1.6.
Information om delar
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32323000 Videomonitorer, 32323500 TV-övervakningssystem, 35125000 Övervakningssystem, 35125300 Övervakningskameror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar erforderligt material såsom t.ex. kameror, monitorer samt tillhörande delar och reservdelar samt även utbildning.