348414-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Control- and measurement system for current- and voltage generators.
Referensnummer: UH 2023/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Till universitetets nuvarande generator uppställning avses anskaffa 2 nya kontrollenheter och ett nytt mätsystem upphandlas
1 kontrollenhet till stötspänningsbatteriet drivenhet och spänningsdelare.
1 kontrollenhet till stötströmsbatteriet drivenhet strömshunt och spänningsdelare
1 mätsystem som kan anslutas till de bägge kontrollenheterna.
För ytterligare information, se kravspecifikationen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen