Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk isolering och plåtningsarbeten
Referensnummer: 19/100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45320000 Isoleringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Teknisk isolering av pannväggar, rökgas- och luftkanaler, fjärrvärmerör, varma ång- och vattenledningar så som övriga varma och kalla ytor där teknisk isolering erfordras.
Plåtningsarbeten i samband ovanstående isoleringsarbeten tillkommer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45261310 Plåtslageri, 45262650 Beklädnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen