2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop 12- Anbudsområde 7- IT-infrastruktur (Anbudsförfrågan och Leveransavtal- IT konsulttjänster DIS fas 2)
Beskrivning: Azure DevOps tekniker, nivå 4, på plats på SCB:s kontor i Örebro. För detta avrop ställs krav på säkerhetsskyddsavtal, registerkontroll och säkerhetsklass 3. Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
Intern identifierare: SCB2026/284
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000