2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service och utbyte av amalgamavskiljare 2025
Beskrivning: Upphandling omfattar service och utbytte av amalgamavskiljare samt omhändertagande av farligt avfall. Årliga vattenprover för att säkerställa att Region Hallands vattenunits är fria från mikroorganismer, samt utsläpp av kvicksilver till avloppsvatten
Intern identifierare: RS250725
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000