2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel mejeri
Beskrivning: Upphandlingen avser mejeriprodukter inom följande varuområde; Mjölk Filmjölk Yoghurt Grädde Creme fraiche, gräddfil och matyoghrt Cottage cheese och kvarg Smör och matfett Avtalet omfattar köp av mejeriprodukter inkl. leverans, med undantag för de köp som genomförs i pedagogiskt syfte och social träning.
Intern identifierare: KS 2025-00531
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15500000 Mejeriprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del mejeri
Beskrivning: Upphandlingen avser mejeriprodukter inom följande varuområde; • Mjölk • Filmjölk • Yoghurt • Grädde • Creme fraiche, gräddfil och matyoghrt • Cottage cheese och kvarg • Smör och matfett Upphandlingen delas i två delar Upphandlingsområde 1: Mjölk BIB (Bag In Box), Upphandlingsområde 2: Mejeri övrigt
Intern identifierare: 1806487-0
Ytterligare klassificering (cpv): 15510000 Mjölk och grädde, 15511000 Mjölk
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Upphandlingsdel 1, Mjölk bib
Beskrivning: Mjölk
Intern identifierare: 1839102-1
Huvudklassificering (cpv): 15511000 Mjölk
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Upphandlingsdel 2, Mejeri övrigt
Beskrivning: Mejeriprodukter
Intern identifierare: 1839103-2
Ytterligare klassificering (cpv): 15510000 Mjölk och grädde, 15550000 Blandade mejeriprodukter, 15551000 Yoghurt och övriga syrade mjölkprodukter