348685-2021 - ÄndringSverige-Gustavsberg: Transport på vattenvägar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Båttaxi Värmdö skärgård
Referensnummer: 2021KS/0675
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60600000 Transport på vattenvägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar sjötransport av medarbetare inom hemtjänst och teknisk drift. De olika verksamheterna har dagligt behov av sjötransport, året runt.