348777-2024 - Planering
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – RFI - Blodgassystem för patientnära analys
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI - Blodgassystem för patientnära analys
BeskrivningRequest for information angående blodgassystem för patientnära analys samt utrustning för patientnära analys av kreatinin.
Intern identifierareRS 2024-02974
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38434520 Apparater för analys av blod