See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stödboende 2026 Dynamiskt ramavtal
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att erbjuda ett ramavtal som tillgodoser kommunernas behov av stödboende, vilket är dygnsvård i eget boende med individanpassat stöd. Observera att "Dynamiskt ramavtal" inte ska sammanblandas med "Dynamiskt inköpssystem". Upphandlingen annonseras endast som ett dynamiskt inköpssystem, men det är INTE ett inrättande av ett dynamiskt inköpssystem.
Intern identifierare: 10684
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Ett dynamiskt ramavtal innebär att fler leverantörer kan ansluta sig till ramavtalet under ett antal förbestämda tillfällen under ramavtalstiden. Avrop/placeringar görs med särskild fördelningsnyckel.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Dessa krav ska besvaras och uppfyllas av samtliga anbudsgivare
Intern identifierare: 1858234-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde A – Enskilda lägenheter med dygnet runt personal
Beskrivning: Anbudsområdet avser enskilda lägenheter med dygnet runt personal
Intern identifierare: 1859274-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde C – Gemensamt boende med dygnet runt personal
Beskrivning: Anbudsområdet omfattar gemensamt boende med dygnet runt personal
Intern identifierare: 1859278-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde B - Enskilda lägenheter
Beskrivning: Anbudsområdet omfattar enskilda lägenheter
Intern identifierare: 1878156-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde D – Gemensamt boende
Beskrivning: Anbudsområdet omfattar gemensamt boende
Intern identifierare: 1859280-4