Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Kommunikationstjänster
Referensnummer: 21/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfällahus AB avser upphandla ramavtal med en leverantör inom kommunikationstjänster.
Tjänsterna som omfattas är delområden Strategisk kommunikation, Operativa kommunikationstjänster samt Årsredovisning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79342000 Marknadsföring, 79416000 Public relations, 79822500 Grafisk formgivning, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen