348874-2024 - Resultat
Sverige – Byggnadsinstallationsarbeten – Fastighetsunderhåll Bygg 2024-2026
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFastighetsunderhåll Bygg 2024-2026
BeskrivningRamavtal avseende de upphandlande myndigheternas samlade behov av fastighetsunderhåll utöver egen Byggservicekapacitet, innefattande: - Byggnadsarbeten och snö på tak Avropsberättigade: Trollhättan Stad, 212000-1546 Kraftstaden Fastigheter Trollhättan AB, 556008-8535 Trollhättan Exploatering AB, 559190-2456 Propellern Fastighetsutveckling Trollhättan AB, 559390–2538 Trollhättan Energi AB, 556194-6921 Trollhättan Energi Elnät AB, 556686-0879
Intern identifierare2023/01107
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav
BeskrivningRamavtal avseende de upphandlande myndigheternas samlade behov av fastighetsunderhåll utöver egen Byggservicekapacitet, innefattande:- Byggnadsarbeten och snö på tak
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelByggnadsarbeten
BeskrivningByggnadsarbeten