Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskintjänster inklusive förare för packning av containrar på ÅVC i Kävlinge, Gunnesbo, Staffanstorp och Svedala.
Referensnummer: 398/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Förare och maskin (hjulgrävare / materialhanterare) för packning av containrar på Sysavs ÅVC Kävlinge, Gunnesbo, Staffanstorp och Svedala.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen