2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konkurrensutsättning av DIS konsulter Förvaltning, support och utveckling av IT portalen
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) konsulter 31190, 4. Systemutveckling/-förvaltning och infrastruktur
Intern identifierare: SBF 2026/375
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 72210000 Programmering av programpaket, 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72212600 Programvaruutvecklingstjänster för databas och operativsystem, 72212930 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning och underhållning, 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning, 72212960 Programvaruutvecklingstjänster för drivrutiner och system, 72212982 Programvaruutvecklingstjänster för konfigurationshantering, 72212983 Programvaruutvecklingstjänster för utveckling, 72212984 Programvaruutvecklingstjänster för programprovning, 72212985 Programvaruutvecklingstjänster för felsökning, 72212990 Programvaruutvecklingstjänster för kalkylprogram och utvidgningar, 72212991 Programvaruutvecklingstjänster för kalkylprogram, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72240000 Systemanalys och programmering, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72510000 Administrativa tjänster för datorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konkurrensutsättning av DIS konsulter Förvaltning, support och utveckling av IT portalen