348987-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägtransporter – Trafikavtal för Arjeplog, Arvidsjaur, Kalix, Haparanda, Älvsbyn, Överkalix
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrafikavtal för Arjeplog, Arvidsjaur, Kalix, Haparanda, Älvsbyn, Överkalix
BeskrivningServiceresor i Norrbotten
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130703:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster