349082-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Traktorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Terminaltraktorer (Tugmasters) och service av terminaltraktorer
Referensnummer: SH 2021-63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16700000 Traktorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser att upphandla sju (7) stycken terminaltraktorer, tre (3) stycken till Kapellskärs Hamn och fyra (4) stycken till Nynäshamns hamn.
Upphandlingen omfatta även serviceavtal för de enligt denna upphandling levererade terminaltraktorer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen