Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av direktsänd ljud- och bildproduktion.
Referensnummer: 013231-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64228100 Överföring av TV-sändningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringskassan har behov av att upphandla ett ramavtal med en leverantör som kan producera direktsänd film av presskonferenser, events och liknande.
Försäkringskassan avser att teckna ramavtal med en leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92220000 Televisionstjänster, 92221000 Tv-produktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen