349150-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företags- och organisationsrådgivning – Ramavtal gällande Kompetensstöd EU Twinning och EU delegering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal gällande Kompetensstöd EU Twinning och EU delegering
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att Sida och svenska myndigheter som är aktiva, eller vill bli aktiva inom utvecklingssamarbetet ska kunna avropa stöd i kapacitetsstärkande insatser inom EU twinning och EU delegering.
Intern identifierare25/001738
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98200000 Konsulttjänster med avseende på lika möjligheter, 98300000 Diverse tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att Sida och svenska myndigheter som är aktiva, eller vill bli aktiva inom utvecklingssamarbetet ska kunna avropa stöd i kapacitetsstärkande insatser inom EU twinning och Eu delegering.
Intern identifierareRamavtal gällande Kompetensstöd EU Twinning och EU delegering