349173-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Närkampsutrustning
Referensnummer: FM2019-7199
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten och Polismyndigheten bedriver inom olika verksamhetsgrenar verklighetstrogen närkampsträning och är därför i behov av lämplig närkampsutrustning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen