2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende mark- och strandskötsel
Beskrivning: B har ett funktionsavtal avseende tillsyn, skötsel och felavhjälpande underhåll av mark, markutrustning, delar av byggnad samt vissa administrativa och tekniska tjänster (”Markskötselavtalet”). B har även ett funktionsavtal avseende renhållning av strand och land i form av tillsyn, skötsel och felavhjälpande underhåll (”Strandskötselavtalet”). Inom ramen för ovanstående avtal, samt i potentiella situationer där inget av avtalen är tillämpligt, har B behov av ett ramavtal för löpande avrop avseende mark- och strandskötsel. Ramavtalets omfattning framgår i detalj av upphandlingsunderlaget.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128632:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77313000 Parkskötsel, 90680000 Strandrengöring, 92332000 Strandtjänster