349218-2017 - ÄndringSverige-Tumba: Markskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drifrentreprenad Tullinge.
Referensnummer: A2017:388
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar tillsyn och skötsel för Botkyrka kommun avseende vintervägållning av gång- och cykelvägar samt trappor, skötsel och tillsyn av grönytor och lekplatser samt renhållning av park- och gatumark. Entreprenaden innehåller krav som baseras på utförande och funktioner.