349219-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Markskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster: Kvalificerad naturvård, Ramavtal.
Referensnummer: 0456/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hantverkstjänster, kvalificerad naturvård, Ramavtal.
Upphandlingen är indelad i 7 delområden där anbudsgivaren har möjlighet att lägga anbud på ett eller flera delområden per verksamhet: naturvårdande grävarbeten, röjning, gallring, stängsling, våtmarksskötsel, ängsslåtter och trädarbeten.
Avtalet gäller fr.o.m. 1.10.2017 t.o.m. 30.9.2019 med eventuell förlängning till högst 2 år och kan ske vid flera tillfällen.
Avtalet tecknas med minst 3 leverantörer per område.