349362-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Revision – UPPHANDLING AV RAMAVTAL FÖR KONSULTTJÄNSTER AVSEENDE VERKSAMHETSREVISION 2024-2027
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUPPHANDLING AV RAMAVTAL FÖR KONSULTTJÄNSTER AVSEENDE VERKSAMHETSREVISION 2024-2027
BeskrivningStadsrevisionen har sedan flera år tillbaka och återkommande upphandlat eget ramavtal för avrop av konsulttjänster inom verksamhetsrevison. Ramavtalet används för att säkerställa kvalificerat konsultstöd i gransknings-arbetet då detta bedöms vara lämpligt. Befintligt ramavtal löper ut den 15 juni 2024, vilket innebär att ett nytt sådant behöver upphandlas.
Intern identifierareSRV-2024-0036
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000