349383-2024 - Resultat
Sverige – Social omsorg med inkvartering – TI 2024-1024 Bostad med särskild service 9§9 LSS
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2024-1024 Bostad med särskild service 9§9 LSS
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal avseende enstaka placeringar externt inom insatsen bostad med särskild service enligt Lagen om stöd och service för vissa funktionshindrade (LSS) 9§ punkt 9.
Intern identifierare24/9
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandling sker genom enstegsförfarande som avser ett förfarande där alla leverantörer har rätt att delta. Upphandlingen genomförs enligt bestämmelserna i 19 kap. lagen om offentlig upphandling och genomförs på följande sätt. Upphandlingsdokumenten annonseras där samtliga krav är fastställda på förhand. Efter sista anbudsdag kontrolleras Leverantörerna och de lämnade anbuden utifrån ställda kvalificeringskrav samt ställda krav på tjänsten.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del