349412-2019 - ResultatSverige-Härnösand: Ortopediska proteser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Proteser
Referensnummer: 18RS5728
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33183200 Ortopediska proteser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal för köp av Proteser så som:
Proteskomponenter arm, Kosmetisk handske, Proteskomponenter ben, Knäled, Protesfot inkl. kosmetik, Liners, Sleeve och Stumpstrumpa.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar ett ramavtal för köp av Proteser enligt beskrivning i Generella krav samt aktuella produktområden/delar (8 st) och särskilda kontraktsvillkor i Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141700 Ortopediska artiklar, 33141750 Ledproteser, 33180000 Funktionellt stöd, 33183000 Ortopediska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen