Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsskrivare (MFP)
Referensnummer: UH-2018-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning
II.1.4.
Kort beskrivning
Svedala kommun inbjuder till anbudsgivning gällande köp av multifunktionsskrivare med serviceavtal. Svedala kommun skriver ut cirka 2,3 miljoner sidor per år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen