34951-2020 - ResultatSverige-Eskilstuna: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gemensam upphandling av e-tjänsteplattform till 4 mälarstäder
Referensnummer: SL 19.098
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
4 Mälarstäder (Enköping, Eskilstuna, Strängnäs och Västerås kommuner) genomför en gemensam upphandling av E-tjänsteplattform.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48220000 Programvara för Internet och intranät, 48810000 Informationssystem, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen