See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kostdatasystem samt system för uppföljning av inköp inkl. stöd för livsmedelsupphandling
Beskrivning: Upphandlingen avser kostdatasystem samt system för uppföljning av inköp inkl. stöd för livsmedelsupphandling.
Intern identifierare: SE 2024/00052
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48100000 Programvara för särskild industri, 48219300 Programvara för administration, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Gemensamt för Del 1 och 2
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del 1 Kostdatasystem
Beskrivning: Upphandlingen avser kostdatasystem.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del 2 System för uppföljning av inköp inkl. stöd för livsmedelsupphandling
Beskrivning: Upphandlingen avser system för uppföljning av inköp inkl. stöd för livsmedelsupphandling.