349604-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Ögonmikroskop för ögonkirurgi
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelÖgonmikroskop för ögonkirurgi
BeskrivningRegion Jämtland Härjedalen upphandlar ett golvstativförsett ögonoperationsmikroskop inklusive HD kamera och bild/videodokumentationssystem anpassade till operationssal på Östersunds sjukhus. Anbudsgivaren ansvarar för installationen som ska ingå i anbudspriset. Option under 48 månader på ytterligare ett (1) mikroskop önskas.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92874:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38510000 Mikroskop