349668-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - rådgivningstjänst/specialistkompetens inom ekonomi
Referensnummer: Ä-2022-017602
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller tillhandahållande av rådgivningstjänst och specialistkompetens inom sex olika kompetensområden som stöd till verkets finans- och ekonomifunktion vid handläggning av ärenden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71319000 Sakkunnig juridisk hjälp, 79221000 Skatterådgivning, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79412000 Finansiella konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen