349776-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fartyg och båtar – Hyttbåt i aluminium 7,25-8,25 meter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyttbåt i aluminium 7,25-8,25 meter
BeskrivningUpphandlingen avser ett kontrakt som ska tillgodose Polismyndighetens behov i Region Syd och omfattar leverans av en (1) hyttbåt 7,25-8,25 meter med tillhörande trailer. Fartyget kommer att användas i allmän sjöpolisär tjänst med en två till tre mans besättning primärt vid så kallat vattensök med kriminalsökshundar.
Intern identifierareA213.149/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34500000 Fartyg och båtar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Beskrivning.
Intern identifierareHyttbåt i aluminium 7,25-8,25 meter