Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elektronisk körjournal Lunds kommun
Referensnummer: SN 2017/0528
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31711300 Elektroniska system för tidsregistrering
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds kommun vill uppnå en optimalt utnyttjad fordonsflotta och en kostnadseffektiv hantering av de fordon som körs. Därför upphandlas nu en elektronisk körjournal med option på bokningssystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31711310 System för närvaroregistrering, 32441100 Övervakningssystem för fjärrmätning, 34933000 Navigationsutrustning, 38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande), 38548000 Instrument till fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen