2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal konsult, Fukt och miljöuppdrag
Beskrivning: Utredning, projektering och prövning inom området fukt och miljö. Uppdraget kan omfatta utredning, projektering och provning inom området fukt och miljö. - Miljöinventering - Skadeutredning - Fuktutredning - Fuktsäker projektering (diplomerad fuktsakkunnig) - Fuktmätning - Radonutredning - Täthetsprovning - Termografering - Uppföljning
Intern identifierare: TN2025/230
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000