Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212100 Finansiell revision
Leveransplats
Ort: GÖTEBORG
Del av land (NUTS): Västra Götalands län (SE232)
Land: Sverige
Kompletterande information: Kontraktet innebär granskning av Göteborgs Stads räkenskaper, delar av uppdraget bedöms behöva utföras på plats inom kommunen. Andra delar kan utföras med hjälp av elektroniska granskningsmetoder utan att specifik plats krävs, så vitt gällande lagregler för exempelvis revision och personuppgiftshantering följs.