See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grus och krossmaterial
Beskrivning: Upphandling av grus & krossmaterial. Upphandlingen är uppdelad i sex (6) delområden där en leverantör kommer antas per delområde med undantag för delområde fyra (4) där flera leverantörer kan komma att antas.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1, Jörn - Boliden
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90912:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14212110 Grus, 14212200 Stenmaterial
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2, Byske - Kåge
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90912:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 3, Sandningsgrus inom Skellefteå
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90912:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 4, Skellefteå centralort med närliggande områden
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90912:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde 5, Burträsk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90912:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Delområde 6, Lövånger
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90912:Lot:6